Świetny początek turnieju w wykonaniu Bryla i Łosiaka w Brazylii!

Łukasz Konstanty
Bartosz Łosiak (z lewej) i Michał Bryl. Zdjęcie ilustracyjne.
Bartosz Łosiak (z lewej) i Michał Bryl. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Fernando Llano/Associated Press/East News
Udanie turniej siatkówki plażowej z serii Beach Pro Tour Elite 16, który odbywa się w Brasilii, rozpoczęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu fazy grupowej pokonali Amerykanów Trevora Crabba i Theodora Brunnera 2:0 (21:14, 24:22).

Amerykanie pierwszymi rywalami Bryla i Łosiaka

Nasza najlepsza dwójka z wcześniejszego meczu z amerykańskim duetem miała bardzo miłe wspomnienia. To właśnie oni byli rywalami Biało-Czerwonych w ubiegłym roku w meczu o trzecie miejsce podczas mistrzostw świata. Spotkanie wówczas zakończyło się zwycięstwem Bryla i Łosiaka w dwóch setach. Na równie dobry wynik liczyliśmy także i tym razem, tym bardziej, że nasi siatkarze przystąpili do spotkania wypoczęci, z kolei ich przeciwnicy dzień wcześniej walczyli w kwalifikacjach.

Początkowo wyrównana rywalizacja w pierwszym secie szybko przerodziła się w dominację Polaków, którzy wypracowali sobie pięciopunktową przewagę (10-5). Świetnie w ataku radził sobie Łosiak, dobrze w bloku pracował z kolei Bryl (zdobył w ten sposób aż pięć punktów), co skutkowało zwiększeniem prowadzenia (16-10). Choć przeciwnicy próbowali jeszcze gonić wynik, ostatecznie set zakończył się zwycięstwem naszych siatkarzy 21-14.

Zacięty drugi set w Brasilii

Gdy na początku drugiej partii Biało-Czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu wydawało się, że znów wypracują przewagę, a potem będą kontrolować przebieg rywalizacji. Przeciwnicy szybko jednak doprowadzili do wyrównania (5-5) i nie załamali się nawet pod koniec partii, gdy Bryl i Łosiak ponownie zyskali trzy punkty przewagi (17-14). Amerykanie nie tylko odrobili po raz kolejny stratę (18-18), ale nawet mieli dwie piłki setowe, nie byli jednak w stanie ich wykorzystać. Polacy z kolei przy trzeciej próbie dzięki skutecznemu atakowi Łosiaka zamknęli potyczkę (24:22).

W nocy z czwartku na piątek Bryl i Łosiak zagrają drugi mecz fazy grupowej. Ich rywalami będą Brazylijczycy Evandro i Arthur, którzy również fazę grupową rozpoczęli od wygranej bez straty seta. Początek rywalizacji ok. 1.00.